O projektu

Jak projekt vznikl?

Jsem otec dítěte s diabetem. A jako každý rodič nemocného dítěte vím, jak je to někdy těžké a jak je člověk vděčen za jakoukoli pomoc a podporu. Dcera je již ale dospělá a téměř samostatná. Proto jsem přemýšlel, jak bych mohl pomoci dalším rodičům, kteří se ocitnou v nelehké situaci a musí se starat o nemocné dítě. Do dnešního dne pomáhám organizovat tábor pro dětské diabetiky, ale ještě jsem chtěl pomoci více. Když mě v roce 2018 přemlouval můj kamarád, abych se s ním zúčastnil charitativní cyklojízdy, dalo mu to hodně zabrat. Ten rok jsem na kole vůbec neseděl, i přesto jsem nakonec ujel celou trasu. Okamžitě mě tento projekt zaujal natolik, že jsem se rozhodnul jej podporovat. Ze začátku účastí v pelotonu a vložením peněz do zapečetěné pokladničky, až jsem se nakonec rozhodl pomoci panu Zimovčákovi uspořádat tuto akci.

Nadační fond Josefa Zimovčáka Na kole dětem

Na kole dětem kolem Světa je akce pořádaná pod záštitou nadačního fondu Na kole dětem. Nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí. Úzce spolupracuje s občanským sdružením Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc, sluneční paprsek Praha a nadačním fondem Krtek, které již řadu let pracuji při dětských onkologických klinikách. Více informací o nadačním fondu zde.

Josef Zimovčák

  • mnohonásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole
  • držitel světového rekordu 522,42 km v jízdě na vysokém kole 24 hodin nonstop (1996)
  • přejel na vysokém kole USA od západu na východ v délce 4 458 km za 28 dnů (1998)
  • v režimu profesionálů pokořil trojici nejslavnějších cyklistických závodů Tour de France (2005), Giro d´Italia (2006), La Vuelta Espana (2007)
  • je mnohonásobným mistrem světa na různé vzdálenosti
  • v roce 2008 absolvoval RI Okna Tour 2008, kdy během 21 etap objel republiku (2840 km)
  • v květnu 2012 se v belgickém Gentu zúčastnil 32. ročníku mistrovství světa historických kol IVCA Rally, kde se umístil na 1. místě a jako jediný oblékl duhový trikot mistra světa

Více informací o známém českém velocipedistovi naleznete zde:

https://www.veseli-nad-moravou.cz/josef-zimovcak/o-9925/p1=77467

https://www.nakoledetem.cz/josef-zimovcak

Záštita nad projektem

PaedDr. Jan Váňa – starosta města Třeboně